YEDİTEPE GRUP GAYRİMENKUL DEĞERLEME VE DANIŞMANLIK A.Ş.  27.05.2011 tarihinde,  genel merkezi Ziyabey Caddesi  1419  Sokak  26/6  Balgat- Çankaya / ANKARA‘ da bulunan adreste, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri VIII, No:35 sayılı “Sermaye Piyasası Mevzuatı Çerçevesinde Gayrimenkul Değerleme Hizmeti Verecek Şirketler İle Bu Şirketlerin Kurulca Listeye Alınmalarına İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ” hükümleri doğrultusunda kurularak,  SPK ve BDDK' nun lisanslı şirketler listesinde yerini almıştır.

 

YEDİTEPE GRUP GAYRİMENKUL DEĞERLEME VE DANIŞMANLIK A.Ş., Türkiye genelinde 81 ilde teşkilatlanmasını tamamlamış durumda olup tüm illerde değerleme hizmeti vermeye devam etmektedir.

 

YEDİTEPE GRUP GAYRİMENKUL DEĞERLEME VE DANIŞMANLIK A.Ş.  gayrimenkullerin değer tespitlerinin yapılması, alım-satım  işlemleri, teminata alınacak gayrimenkullerin değer tespitlerinin yapılması,  varlıkların  tekrar değerlenmesi, alacakların takas yoluyla azaltılması, devralmalar ve her türlü gayrimenkulün kira rayiç bedellerinin belirlenmesi konularında gerekli bilgi ve birikime sahip değerleme uzmanları ve  tüm kadrosu  ile  profesyonelce hizmet üretmektedir.

 

YEDİTEPE GRUP GAYRİMENKUL DEĞERLEME VE DANIŞMANLIK A.Ş.,  SPK mevzuatı gereğince bir gayrimenkulün veya varlığın rayiç değerini bağımsız ve tarafsız bir şekilde belirleyerek, çalışmalarını  bağımsızlık, sorumluluk, mesleki özen, titizlik ve  sır saklama yükümlülüğü ilkelerine göre gerçekleştirmektedir.